قیمت سختی گیر

قیمت سختی گیر، قیمت سختی گیر یکی  از اصلی ترین دغدغه های خریداران این سیستم می باشد. امروزه با توجه به تعدد تولید کنندگان، عرضه کنندگان و واسطه ها در زمینه خرید و فروش تجهیزات صنعتی تصفیه آب و فاضلاب خریداران با چالش قیمت مواجه هستند. تا جایی که در برخی اجناس با ظرفیت مشابه رنج قیمتی بسیار متفاوتی را شاهد هستیم که حقیقتا سبب گمراهی خریدار خواهد شد.

عوامل موثر در قیمت سختی گیر آب

  • ظرفیت
  • جنس بدنه
  • ضخامت بدنه
  • نوع نازل
  • نوع شیر کنترلی
  • مقدار و جنس رزین
  • تجهیزات جانبی دستگاه همچون تانک نمک، گیج و …

براساس لیست بالا در تعیین قیمت سختی گیر عوامل زیادی دخیل هستند. اما به طور کلی مهم ترین این موارد، یکی رزین و دیگری شیر کنترلی می باشد.

برای مثال در بازار امروز قیمت هر لیتر از رزین کاتیونی با برند چینی حدود 23 الی 25 هزار تومان می باشد. در صورتی که یک لیتر رزین استاندارد برند پرولایت 32 هزار تومان می باشد. فرض کنید در یک دستگاه  500 هزار گرین که حداقل 475 لیتر رزین نیاز دارد، تفاوت قیمتی چهار میلیون و دویست هزار تومانی در نوع برند رزین خواهد داشت.

پس هنگامی که از شرکت های مختلف استعلام قیمت میگیرید به این نکته توجه داشته باشید که نباید صرفا به قیمت پایین فروشنده بسنده کنید. زیرا هنگامی که در سختیگیر رزین چینی و گرید پایین استفاده می شود، شاید در روز های اول هیچ تفاوت و مشکلی مشاهده نکنید. اما با گذر زمان و اشباع شدن رزین ها خواهید دید که رزین دیگر احیا نمیشود و شما مجبورید مجددا نسبت به شارژ آن اقدام نمایید. در ادامه به بررسی قیمت انواع سختی گیر رزینی می پردازیم.

قیمت سختی گیر رزینی 30 کیلو گرین

سختی گیر 30 کیلو گرین پایین ترین ظرفیت ممکن برای ساخت این محصول می باشد. این ظرفیت برای مصارفی که دبی آب پایینی دارند و همچنین میزان سختی کل آب مصرفی آنها پایین می باشد مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت آن از 2 میلیون تومان آغاز شده و در صورت نصب شیر اتوماتیک برند اروپایی و رزین اصل تا 4 میلون و 800 هزار تومان قیمت گذاری می گردد.

قیمت سختی گیر رزینی 120 کیلو گرین

این ظرفیت یکی از پرمصرف ترین ظرفیت های این دستگاه است که برای مصارف صنعتی سبک مورد استفاده قرار می گیرد. این سختی گیر دارای 100 لیتر رزین می باشد و با لوله کشی وشیرآلات ¾ اینچ تولید می گردد. قیمت این ظرفیت 6 میلیون تومان آغاز و در ایده آل ترین حالت با 10 میلیون تومان با شیر اتوماتیک 5 حالته و رزین انگلیسی قابل تولید است.

قیمت سختی گیر رزینی 300 کیلو گرین

سختی گیر 300 هزار گرین یک سختی گیر با ابعاد تقریبی قطر 60 سنتی متر و ارتفاع 180 سانتی متر می باشد با 275 لیتر رزین می باشد. مقدار آبدهی ماکزیمم این ظرفیت 10 متر مکعب در ساعت می باشد. قیمت این مدل از 128.000.000 ریال آغاز و تا 165.000.000 قابل تولید می باشد.