دستگاه میخکوب چیست، چه انواعی دارد و نحوه استفاده از آن به چه صورت است؟

دستگاه میخکوب چیست، چه انواعی دارد و نحوه استفاده از آن به چه صورت است؟، میخ کوب که به آن تفنگ میخ کوب هم گفته می‌شود، یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین ابزار در کارگاه‌های نجاری و ساختمانی است. استفاده از میخ کوب در خط تولید باعث افزایش سرعت مونتاژ می‌شود؛ اما انجام همین کار توسط نجار ماهر با استفاده از چکش زمان بیشتری می‌برد. استفاده از میخ کوب سرعت انجام کار را به‌طرز چشم‌گیری افزایش می‌دهد. اگر از میخ کوب به‌صورت صحیح استفاده شود، وسیله‌ای بسیار مفید برای کارهای نجاری خواهد بود و بالعکس اگر از آن به‌درستی استفاده نشود، میخ کوب وسیله‌ای بسیار خطرناک خواهد بود که می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

ادامه مطلب: دستگاه میخکوب چیست، چه انواعی دارد و نحوه استفاده از آن به چه صورت است؟

آشنایی با مته های سه نیش، مارپیچ، خزینه، گازور، برگی و کاربرد هر یک از آنها

آشنایی با مته های سه نیش، مارپیچ، خزینه، گازور، برگی و کاربرد هر یک از آنها، تاریخچه ابداع دریل به دوران پیش از تاریخ باز می گردد؛ یعنی زمانی‌که بشر برای ایجاد حفره روی انواع سطوح ساعت‌ها زمان صرف می‌کرد. مته انواع مختلفی داشته که هرکدام برای کاربردی خاص طراحی و ساخته شده‌اند. در این مقاله قصد داریم به معرفی تعدادی از آنها بپردازیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: آشنایی با مته های سه نیش، مارپیچ، خزینه، گازور، برگی و کاربرد هر یک از آنها

آشنایی با قطعات زیربندی ماشین آلات راهسازی صنعتی و معدنی

آشنایی با قطعات زیربندی ماشین آلات راهسازی صنعتی و معدنی، قطعات زیر بندی، مهم ترین قسمت از یک ماشین راهسازی به حساب می آیند  و دارای انواع مختلفی مثل: زنجیر بیل مکانیکی، دنده اسپراکت، رولیک بالا و پایین، تیغه، زنجیر بلدوزر، لینک، بوش و تین، گوشه، ناخن، زنجیر کامل و چرخ جلو می باشند. ویژگی های این قطعات، بسیار مشابه یکدیگر بوده و تفاوت آن ها در اندازه های آن ها می باشد. رسیدگی به این قطعات و تعویض آن ها بسیار حائز اهمیت می باشد؛ زیرا با توجه به هزینه های گزاف ماشین آلات، در هنگام تهیه یک ماشین راهسازی، هدف، استفاده از آن به مدت طولانی می باشد و لازمه این امر، تعویض قطعات این ماشین ها به منظور عملکرد بهتر، دوام و بازدهی بالاتر می باشد.

ادامه مطلب: آشنایی با قطعات زیربندی ماشین آلات راهسازی صنعتی و معدنی

نحوه عملکرد و طرز کار دستگاه های سختی گیر و دستگاه سختی گیر رزینی

نحوه عملکرد و طرز کار دستگاه های سختی گیر و دستگاه سختی گیر رزینی، در این مقاله قصد داریم به بررسی نحوه عملکرد دستگاه سختی گیر آب بپردازیم. همچنین در ادامه به بررسی طرز کار سختی گیر رزینی خواهیم پرداخت. پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر با طرز کار دستگاه های سختی گیر آب و سختی گیر رزینی آشنا شوید.

ادامه مطلب: نحوه عملکرد و طرز کار دستگاه های سختی گیر و دستگاه سختی گیر رزینی

آشنایی با قطعات موتوری و هیدرولیک ماشین آلات صنعتی و معدنی

آشنایی با قطعات موتوری و هیدرولیک ماشین آلات صنعتی و معدنی، امروزه استفاده از ماشین آلات راهسازی به منظور انجام امور راهسازی و استخراج معادن امری بسیار رایج و متداول می باشد و در این راستا احتمال ورود فشار های خارجی به قطعات این ماشین ها وجود داشته که این فشار ها موجب آسیب دیدگی قطعات ماشین آلات می شوند و لازم است که با توجه به نوع ماشین ها، نسبت به تعویض این قطعات اقدام نمود. این قطعات که شامل انواع قطعات زیربندی و لوازم یدکی ماشین آلات راهسازی صنعتی و معدنی می باشند، دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه به تفصیل با آن ها آشنا خواهیم شد.

ادامه مطلب: آشنایی با قطعات موتوری و هیدرولیک ماشین آلات صنعتی و معدنی