آشنایی با لوله های 5لایه ایزوپایپ، مزایا، ویژگی ها و کاربردهای آن

نوع قابل توجهی از لوله‌ها که به سرعت در جهان جایگزین لوله‌های فلزی شدند، لوله‌ پنج لایه نیوپایپ است. این لوله‌ها با ترکیبی از فلز و پلیمر، به خوبی توانسته در بازار لوله، برتری خود را نسبت به سایر لوله‌ها نشان دهد. در این مقاله قصد داریم مزایا، ویژگی ها و کاربردهای این نوع از لوله ها را برای شما شرح دهیم.

ادامه مطلب: آشنایی با لوله های 5لایه ایزوپایپ، مزایا، ویژگی ها و کاربردهای آن

آشنایی با لوله های تک لایه پلی پروپیلن (PP)

آشنایی با لوله های تک لایه پلی پروپیلن (PP)، یکی از بخش‌های حیاتی در ساختمان‌ها و منازل، لوله‌ها هستند. همزمان با پیشرفت تکنولوژی، انواع لوله به بازار وارد شد که هر کدام برای مصارف خاص، مورد استفاده قرار گرفت. کم کم این لوله‌ها جایگزین لوله‌های فلزی شدند و مشکل شکنندگی و فرسودگی لوله‌های فلزی در بخش لوله‌کشی ساختمان‌ها برطرف شد. یکی از انواع لوله‌ها، لوله‌ تک لایه بوده که با عنوان لوله پلی پروپیلن شناخته شدند و جایگزین خوبی برای لوله‌های فلزی شدند. لوله سفید، در آغاز ورودشان به بازار به رنگ سبز وارد شدند و این تفاوت رنگ، به محل و نوع کاربرد این دسته از لوله‌ها بستگی دارد.

ادامه مطلب: آشنایی با لوله های تک لایه پلی پروپیلن (PP)

در طراحی محوطه از چه المان هایی استفاده می شود

یک محوطه زیبا شامل پنج المان اساسیِ مسیر، فرم، بافت، رنگ و مقیاس می شود که تعادل تمامی این موارد طراحی چشم نواز و هماهنگی بی نظیری را در فضا به وجود می آورند. در این مقاله شما را بیشتر با این المان ها آشنا خواهیم کرد.

ادامه مطلب: در طراحی محوطه از چه المان هایی استفاده می شود

طراحی محوطه چیست و چه اصولی را باید در طراحی آن رعایت کرد

اصول طراحی محوطه ساختمان و ویلا، متشکل از رهنمودهایی هستند که می توانند در انتقال کلیات ایده های محوطه سازی به ویژگی های خاص کمک کنند. در واقع این اصول به شما این امکان را می دهند تا یک طراحی یکپارچه، منسجم و زیبا داشته باشید و جریان و کارایی کلی طراحی را تحت تأثیر قرارداده و بهینه تر سازد. با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با اصول طراحی محوطه ساختمان آشنا کنیم.

ادامه مطلب: طراحی محوطه چیست و چه اصولی را باید در طراحی آن رعایت کرد

آشنایی با طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

آشنایی با طراحی دکوراسیون داخلی رستوران، ظاهر و نمای داخلی رستوران بر جذب مشتری بسیار اثر می گذارد. نوع مکان رستوران در تعیین سبک و طراحی آن بسیار اثرگذار است. در این مطلب اصول طراحی داخلی رستوران های کوچک و بزرگ را برای شما عزیزان گردآوری کرده ایم.

ادامه مطلب: آشنایی با طراحی دکوراسیون داخلی رستوران