آشنایی با روش ها و مراحل تولید ورق فولادی (بخش دوم)
آشنایی با روش ها و مراحل تولید ورق فولادی (بخش دوم)

آشنایی با روش ها و مراحل تولید ورق فولادی (بخش دوم)، به طور کلی، ورق‌های فولادی را بر اساس روش تولید به دو دسته ورق سرد و ورق گرم تقسیم می‌کنند. خواص مکانیکی متفاوت این دو محصول، کاربرد هر کدام را متمایز ساخته است. در کنار این دو نوع ورق، برخی از ورق‌ها به دلیل استفاده از آلیاژ خاصی در تولیدشان، زیر مجموعه‌ای از یک گروه متمایز هستند و قیمت آنها بسیار متفاوت از ورق‌های سرد و گرم می‌باشد. به عنوان مثال اکثر ورق‌های ساخته شده از آلیاژ استیل که در بازار مشاهده می‌کنید؛ به دلیل کمبود امکانات مورد نیاز برای تولید در داخل، وارداتی هستند و قیمت آنها بر اساس نرخ روز دلار محاسبه می‌شود.

روش ها و مراحل تولید ورق فولادی

مرحله تولید شمش فولاد

در این مرحله مواد مذاب داخل پاتیل‌های مخصوصی ریخته شده و مجددا حرارت می‌بیند. حتما باید یک سری آزمایشات روی این مواد مذابی که دوباره حرارت دیده انجام شود تا صحت گرید آن تایید شود. به دلیل اینکه مواد مذاب معمولا دمای خود را به سرعت از دست می‌دهد؛ ریخته‌گری باید با سرعت انجام شود. نگه داشتن دمای مواد مذاب روی حرارت 1580 درجه سانتی‌گراد هزینه زیادی دارد. بنابراین بهتر است هر چه زودتر مواد مذاب داخل قالب مخصوصی که جریان آب از کنار آن عبور می‌کند ریخته شده تا شمش فولاد تولید شود.

مرحله تولید ورق (روش نورد گرم)

در این روش شمش‌های تولید شده در مرحله قبل، بعد از سرد شدن کامل، مجددا تا 1200 درجه سانتی‌گراد حرارت می‌بینند. سپس برای تبدیل شدن به ورق‌هایی با ضخامت دلخواه، از بین غلتک‌هایی عبور می‌کنند که با فشار ثابت، شمش را تبدیل به ورق خواهند کرد. به محصولی که از زیر این غلتک‌ها خارج می‌شود؛ تختال گفته می‌شود. تختال معمولا عرض و ضخامت زیادی دارد. بنابراین باید مجددا فرآوری شده و توسط عملیات نورد سرد به ضخامت و عرض مناسب برسد. 

مرحله تولید ورق (روش نورد سرد)

اگر محصول خروجی از مرحله قبل را مجددا زیر غلتک برده و با اسید شستشو دهیم؛ یک محصول جدید تولید می‌شود. کلاف‌های اسیدشویی شده در این مرحله خودشان یک نوع ورق خاص هستند که کاربردهای متنوعی دارند. برای تولید این محصول کلاف‌ها زیر غلتک‌های مخصوصی برده شده و با کشش ثابتی از زیر آنها عبور می‌کنند. این کار باعث می‌شود که ضخامت ورق کمتر شده و مناسب استفاده در مصارف خاص شود.

مرحله پوشش‌دهی

معمولا برای افزایش مقاوم محصول و زیبایی ظاهری بیشتر، محصول خروجی از مرحله قبل را با موادی مانند رنگ، قلع یا روی پوشش می‌دهند. انجام این مرحله باعث می‌شود که ورق نسبت به خوردگی و زنگ‌زدگی مقاوم‌تر شود. ضمن اینکه استفاده از هر کدام از این مواد به عنوان پوشش ورق باعث می‌شود که کاربرد آنها نیز تغییر کند.