آشنایی با آچارهای لوله گیر انتهایی، آفست، قدرت مرکب، زنجیره ای و تسمه ای
آشنایی با آچارهای لوله گیر انتهایی، آفست، قدرت مرکب، زنجیره ای و تسمه ای

آشنایی با آچارهای لوله گیر انتهایی، آفست، قدرت مرکب، زنجیره ای و تسمه ای، ما در این مقاله قصد داریم شما را با انواع آچارهای لوله یا همان آچارهای شلاقی بیشتر آشنا کنیم. آچارهایی که در این مقاله به معرفی آنها می پردازیم، عبارتند از: آچار لوله گیر انتهایی، لوله گیر آفست، لوله گیر قدرت مرکب، لوله گیر زنجیره ای و لوله گیر تسمه ای. با ما همراه باشید.

آچار لوله گیر انتهایی:

همان گونه که از اسم آن ها مشخص است از آن ها برای گرفتن انتهای لوله ها استفاده می شود. طراحی آن ها به گونه ای صورت گرفته تا برای تعمیر انتهای لوله ها که معمولا نزدیک دیوارها و جا های باریک هستند مناسب باشد. درواقع این مدل از دندانه هایی در گیره های خود استفاده می کند تا به راحتی لوله را در اختیار بگیرید و کار خود را به اتمام برسانید. از آچار های شلاقی انتهایی معمولا برای کار در مکان های باریک و جاهایی که دسترسی به لوله سخت و دشوار استفاده می شود.

آچار لوله گیر آفست:

این مدل برای کار با لوله هایی که در زوایای غیر معمول و دشوار قرار گرفته اند طراحی شده است. درواقع گیره های آن تا ۹۰ درجه باز می شوند تا بتوانید راحت تر لوله را نگه دارید.

آچار لوله گیر قدرت مرکب:

این گونه از آچار های شلاقی برای سفت و محکم کردن اتصالات بکار می رود. دلیل استفاده از آن ها هم قدرت مضاعفی است که در اختیار شما می گذارند. از آن های می توان برای تعمیر محل اتصال لوله ها که دچار یخ زدگی، آسیب و یا به خاطر عمر بالا دچار خرابی شده اند استفاده کرد. طراحی آن ها به شکلی است که قدرتی که شما به آن اعمال می کنید را تا چندین برابر افزایش می دهد.

آچار لوله گیر زنجیره ای:

آچار شلاقی زنجیره ای به جای استفاده از گیره های قلاب مانند از زنجیره استفاده می کند. از آن ها می توان برای باز کردن لوله های بسیار سفت و سخت بهره برد.

آچار تسمه ای:

این مدل از آچار های لوله گیر شباهت زیادی با مدل های زنجیره ای دارند. با این تفاوت که تسمه نایلونی استفاده می کنند. از این دسته از آچار ها برای کار با لوله هایی که ظاهر غیر متعارف و غیر معمول دارند استفاده می شود. اینکار به کمک سایش به تسمه آچار و لوله مورد نظر انجام می شود. گفتنی است نحوه کار آن با دیگر مدل ها فرق دارد و درجنس های مختلفی نظیر نایلون، فلز و حتی چرم عرضه می شود.